Polski Lombard Koszalin

Polski Lombard Koszalin

Firma Poradnik Klienta

Czym tak naprawdę jest lombard? Czym się zajmuje? Jakie są jego możliwości? W czym może nam pomóc? Gdzie i jak znaleźć taki punkt? Na te i inne pytania postaram się udzielić odpowiedzi w poniższym tekście.

Polski Lombard Koszalin

Chyba każdy z nas spotkał się z określeniem „lombard”. Niektórzy z nas mieli nawet przyjemność odwiedzenia takiego miejsca. Ale czym on tak naprawdę się zajmuje – to mgliste pojęcie również posiadają niektórzy z nas, ale zapytani o szczegóły takiej działalności tak naprawdę nie umieją nic powiedzieć. Najogólniej można powiedzieć, że wbrew pozorom jest to instytucja finansowa, która udziela pożyczek pod zastaw. Czyli pan Kowalski ma jakiś cenny przedmiot, na przykład telewizor. Niestety ma chwilową potrzebę finansową, nie ma środków na jej pokrycie ale ma telewizor, który nie jest mu potrzebny. Idzie do lombardu, pracownik tego punktu wycenia jego wartość i oferuje pożyczkę pod zastaw telewizora. Pan Kowalski ma teraz dwie możliwości. Oczywiście bierze pieniądze, i jeśli chce to może w określonym terminie wrócić do lombardu i wykupić swój telewizor lub po prostu stwierdza, że nie chce już tego urządzenia i zostawia sobie pieniądze.
Czy jest to korzystne? Oczywiście jak najbardziej! Po pierwsze w nagłej potrzebie ciężko sprzedać niepotrzebne rzeczy, żeby zyskać trochę pieniędzy. Wielu z nas nawet nie wie jak się zabrać do próby sprzedania swoich używanych czy nawet nowych ale nie potrzebnych przedmiotów. A nawet jeśli wiemy jak to zrobić to czy w porę znajdziemy chętnego? W przypadku pomocy Lombardu nie musimy się o to martwić. Jeśli tylko towar zadowoli prowadzącego lombard od razu możemy otrzymać potrzebne pieniądze.

Kolejnym atutem takie rozwiązania jest możliwość wykupienia ponownie swojego przedmiotu. Jeśli możemy coś „poświęcić” tylko na jakiś czas po prostu nie mamy innej możliwości. Oczywiście za wykup będziemy musieli zapłacić już nieco więcej, niż to co otrzymaliśmy, ale przecież nie ma nic za darmo. Lombard właśnie w ten sposób zarabia. Wszelkie pożyczki w instytucjach finansowych czy bankach również są oprocentowane. Warto tutaj porównać, co będzie dla nas bardziej korzystne, ale jednak lombard przeważnie wygrywa w tym pojedynku, nie tylko z powodów odsetek, ale również łatwości w uzyskaniu pomocy finansowej. Jeśli sprzedalibyśmy nasz telewizor, to nikt po kilku dniach, gdy już będziemy mieli pieniądze, nie odsprzeda go. Takie sytuacje się nie zdarzają, taką możliwość daje nam wyłącznie pożyczka pod zastaw w lombardzie.

No i kolejną wymienianą przeze mnie zaletą jest fakt, iż lombardy nie muszą sprawdzać naszej zdolności finansowej, prześwietlać nas w BIK i tak dalej. Niestety wielu z nas ma jakąś niekorzystną historię kredytową, często przecież nawet nie spowodowaną z naszej winy. W takich przypadkach wiele dróg kredytowych jest dla nas po prostu zamkniętych. Jeśli chcemy żyć spokojnie, regulować nasze należności w terminach a nie mamy możliwości na zwykłą pożyczkę to cóż mamy zrobić? Na szczęscie jest lombard, kóry pomoże każdemu.

Nasz rząd w ostatnim czasie bardzo zadbał o to, by lombardy działały wyłącznie legalnie i były bezpieczne dla klientów. Spowodowała to ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 wprowadzona w życie z dniem 11 marca 2016 r. Dzięki niej nie każdy, pierwszy lepszy człowiek może założyć i prowadzić lombard. Chyba najważniejszy zapis tej ustawy mówi o tym, że właścicielem takiego punktu finansowego może być wyłącznie osoba, która w przeszłości nie była karana. Chodzi tu głównie o przestępstwa finansowe. Została stworzona cała lista, do której potencjalny właściciel lombardu musi się dostosować. Drugim bardzo ważnym punktem, niekoniecznie pozytywnym dla lombardów, jest wprowadzenie obowiązkowego kapitału własnego w wysokości 200tyś zł. Przy takich obwarowaniach prawnych trudno uwierzyć, by ktoś stworzył taki punkt tylko po to, by oszukać swoich potencjalnych klientów. Niestety spowodowało to zanik mniejszych punktów, które do tej pory mogły działać zgodnie z prawem i mimo wszystko przez długi czas sumiennie obsługiwało klientów. Niestety jednak coś za coś. Klienci mogą się teraz czuć bezpieczniej, a dodatkowo mamy jeszcze wiele większych i bardziej profesjonalnych punktów lombardowych. Wzmocniony nadzór nad takimi firmami z pewnością wyjdzie wyłącznie na korzyść zwykłym „Kowalskim”.
W czym jeszcze pomoże nam lombard? Oczywiście w zakupie potrzebnych nam przedmiotów. Z jednej strony możemy coś sprzedać, ale te towary ktoś może kupić. Nie wszystkich z nas stać na najnowszy sprzęt kupiony w sklepie. Niestety często potrzebujemy coś za mniejsze pieniądze i szukamy sprzętu używanego, który jakością nie będzie odbiegał od tego nowego. Poza lombardami nie ma przecież sklepów z używanym sprzętem, albo jeśli są to w bardzo ograniczonym zakresie. W przypadku lombardów, oczywiście w zależności od właściciela, możemy znaleźć praktycznie wszystko. Bardzo popularne są tutaj na przykład rowery, głównie dziecięce. Nasze maluchy tak szybko rosną, po co co rok czy dwa kupować nowy rower jak można stary oddać do lombardu i z niewielką dopłatą mieć nowy pojazd na kolejny rok nauki jazdy. Takie rozwiązanie przekonuje coraz więcej z nas. Dotyczy to również innych sytuacji. Dobrym przykładem są telefony komórkowe. Każdy z nas już ma przynajmniej jeden. I pewnie większość z nas przynajmniej raz w życiu uszkodziła swoje urządzenie – zalania, upadki, zagubienia – to są codzienne sytuacje. Czy każdy z nas może od razu iść do sklepu i kupić nowy? Niestety nie, mało kto może sobie na to pozwolić. W związku z tym zakup nawet tymczasowego urządzenia jest bardzo dobrym rozwiązaniem – jak można by żyć w dzisiejszych czasach bez możliwości kontaktu ze światem? Da większości z nas to oczywiście niemożliwe.

Ostatnie pytanie zawarte na początku artykułu dotyczyło tego jak znaleźć taki punkt, który pomoże w rozwiązaniu naszego problemu. W większych miastach często można trafić na takie punkty, umiejscowione są przeważnie w centrach miast oraz w większych dzielnicach mieszkalnych. Oczywiście nie podam tu konkretnych adresów, bo to mijałoby się z celem. Każdy z nas wie, co jest w jego okolicy. Natomiast w sytuacji, gdy po prosty nie mamy takiego punktu blisko miejsca zamieszkania mam bardzo ciekawą alternatywę, a mianowicie Polski Lombard sp zoo z siedzibą w Kołobrzegu. Dla przykładu – jest to jedyny taki punkt w całym mieście. Jego możliwości nie kończą się jednak w tym określonym miejscu, gdyż działa on również w internecie. Zapraszam do odwiedzenia strony , gdzie można uzyskać wiele ciekawych porad, jak skorzystać z usług tej firmy. Za ich pośrednictwem można skorzystać z każdej omawianej przeze mnie formy działalności lombardu.

Na przyszłość, jeśli staniesz przed podobnym problemem, jaki opisałam w tym tekście zastanów się, bo może okazać się, że to właśnie lombard Ci pomoże. A może po prostu zastanów się nad tym co potrzebujesz a na co Cię nie stać i co masz w domu, czego nie używasz i nie potrzebujesz a jest w dobrym stanie. Dostałaś nietrafiony prezent, który od roku leży w szafie a marzysz o nowym radiu? Proszę bardzo, wejdź na , lombard Kołobrzeg i po prostu sprawdź co w Twojej sytuacji lombard może dla Ciebie zrobić. Przecież nic na tym nie stracisz, a wręcz przeciwnie, możesz wiele zyskać.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments