„CZAS NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„MOMENT NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

„PORA NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na badania dziennikarzy w obecnej sytuacji odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent wspominałam o przygotowaniach miasta na najdroższe dni i bezpieczeństwie ludzi w postaci dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła oraz o szukaniu właściwych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci i młodzieży, które z poniedziałku nie będą chodzić do szkół. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli bezpieczni. Stąd i chcemy wzmożone kontrole straży publicznej i policji w ostatnich miejscach, w jakich potrafią podnosić się młodzi ludzie. Wszystko po to, żeby nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas rozmowie pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do centrum. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak podejść do migracji osób z kolejnych państw, zwłaszcza tych państw w jakich stwierdzono ogniska choroby. Jesteśmy w ciągłym związku z dziedziną turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po dokonaniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze badali nie tylko o to, lub jego nieobecność nie wpłynie na obniżenie działań sztabu, ale i o ocenę moralną takiego postępowania. – Na myśl i rozliczenia przyjdzie czas, i pozwalajcie mi państwo dzisiaj na ważne reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie musiał przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments