KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

O północy Polska przywróciła kontrole na wszystkich możliwościach. Od niedzieli przez 10 dni do Własny nie będą mogli wpływać cudzoziemcy. Na ten stopień kontrolę graniczną wprowadzono i w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w określonym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie jedynie w określonych do ostatniego znaczeniach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie możliwości będzie dopuszczalne tylko na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni natomiast na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie wywoływana przez pracowników Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie wystarczająco do poziomu zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w klubie z wystąpieniem wielkiego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie spełniać zadania przy wykorzystaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o własne zasoby kadrowe oraz we obcowaniu z Władzą i Społeczną Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co to nazywa w praktyce dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą potrafili: obywatele RP; cudzoziemcy, którzy są małżonkami lub dziećmi obywateli RP albo są pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czy osoby mające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy będące prawo stałego lub czasowego pobytu na polem RP; cudzoziemcy będący uprawnienie do pracy na polem RP tj. cudzoziemcy prawi do budowania rzeczy na takich samych zasadach co obywatele polscy; posiadający pozwolenie na pozycję, zezwolenie na pozycję sezonową, oświadczenie o daniu wykonywania czynności gościowi na polem RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może dać gościowi na przyjazd na polem RP, w systemie opisanym w ustawie z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments