Leasing Koszalin Aktualności

Ilustracje do artykułów

Co to jest BIK?

BIK, a więc Biuro Informacji podatkowej powstało w 1997 roku na wniosek Związku Banków Polskich. Od początku, jego założeniem było minimalizowanie ryzyka kredytowego oraz zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony obrotu pieniężnego. Wszystko to działa w oparciu o gromadzenie, przechowywanie oraz udostępnianie danych o historii kredytowej klientów banków oraz SKOK-ów. BIK ma spełniać rolę społeczną, zapobiegając nadmiernemu zadłużaniu się Polaków oraz wspierając odpowiedzialne kredytowanie.

Ilustracje do artykułów

Czym jest leasing?

Leasing to prawo do korzystania z określonego przedmiotu przez dany okres czasu, w zamian za spłacanie ustalonych rat. Jest to doskonałe rozwiązanie dla firm, które nie mają pieniędzy na zakup nowego samochodu, koniecznego do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. W formie leasingu możemy również sfinansować zakup sprzętu, maszyn, a nawet wyposażenia biura w oprogramowanie oraz meble. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, jednak aby nie mieć problemu z jego tytułu należy bardzo uważnie przeczytać umowę leasingową, zanim ją podpiszemy.

Ilustracje do artykułów

Jak zakończyć umowę leasingową przed czasem?

Leasing to bardzo dobry sposób finansowania pojazdów dla firmy i w wielu sytuacjach pomaga rozwijać działalność gospodarczą w przystępny i korzystny sposób. Niestety jednak czasami taka forma finansowania przestaje być konieczna, a nawet może być przeszkodą dla przedsiębiorcy w dalszym rozwoju. Czy istnieją w takim przypadku sposoby, aby rozwiązać umowę leasingową w formie ugody, bez ponoszenia dodatkowych kosztów? Odpowiedzi zawarte zostały w tym artykule.

Ilustracje do artykułów

Kto korzysta z chwilówek?

Chwilówki stanowią w zasadzie jedyną alternatywę dla osób, które z różnych względów nie mogą ubiegać się o pożyczkę w banku. Niestety, ale w dzisiejszych czasach, jest to coraz częstsza sytuacja, wynikająca przede wszystkim z powszechności pożyczania pieniędzy i życia na kredyt. Statystycznie rzecz biorąc im więcej ludzi bierze pożyczki tym więcej ludzi, później ma problem z ich spłatą. Banki są bezwzględne i negatywna historia kredytowa jest dla nich przeszkodą nie do przeskoczenia. Co zrobić w sytuacji, kiedy nie możemy ubiegać się o pożyczkę w banku, a potrzebujemy dodatkowych pieniędzy w formie pożyczki?

Ilustracje do artykułów

Lombard

Czym tak naprawdę jest lombard? Czym się zajmuje? Jakie są jego możliwości? W czym może nam pomóc? Gdzie i jak znaleźć taki punkt? Na te i inne pytania postaram się udzielić odpowiedzi w poniższym tekście. Chyba każdy z nas spotkał się z określeniem „lombard”. Niektórzy z nas mieli nawet przyjemność odwiedzenia takiego miejsca. Ale czym on tak naprawdę się zajmuje – to mgliste pojęcie również posiadają niektórzy z nas, ale zapytani o szczegóły taki...

Ilustracje do artykułów

Męskie marzenia często zaczynają się od czterech kół. Auto marzeń... Może warto sobie pomóc i wziąć auto w leasing?

Piękne samochody fascynują wszystkich. Jeśli mały chłopiec zobaczy auto, to od razu zaczyna naśladować jego dźwięk. Zaczyna się od setek małych resoraków, a kończy na pierwszym aucie, które staje się wtedy po prostu środkiem transportu. Bo to zwykłe samochód, który służy nam codziennie do tego samego. Nie ma w tym nic bajecznego, a nasze marzenia o super samochodzie skończyły się, kiedy dostaliśmy pierwszą pracę. Teraz pozostaje tylko być, oddychać, pracować i ciesz...

Innowacyjna gospodarka - Narodowa Strategia Spójności, Europejski Fundusz Rozwoju Gospodarczego